Mijn forum

Coeliakie => Producten glutenvrij of niet (meer) => Info voor de supergevoeligen => Topic gestart door: tine op maart 11, 2013, 08:55:54

Titel: sojalecithine
Bericht door: tine op maart 11, 2013, 08:55:54
In het Glutenvrij Magazine stond dat sojalecithine van tarwe gemaakt kan zijn???? Ik heb daar nog nooit van gehoord en kan het op internet ook niet vinden (wel dat lecithine van tarwe afkomstig kan zijn).

 Weet iemand hoe het zit? :?
Titel: Re:sojalecithine
Bericht door: petraw op maart 11, 2013, 09:08:45
Nee, maar het klinkt wel heel vreemd.
Als niemand het hier het zou weten, dan zou je nog altijd even de schrijver van het artikel kunnen vragen hoe het precies zit, want dat is toch een collega van je? ;)
Titel: Re:sojalecithine
Bericht door: Lirio op maart 11, 2013, 09:34:26
mmmm dat zou wel vreemd zijn.

zouden dat de gluten in de ham van de AH geweest zijn?
Mijn man had een pakje ham gekocht, kon geen gluut ontdekken in de ingredienten. Wel sojalecithine, dextrose en maltodextrine en er stond onder dat het gluten bevat.
Ik heb het niet gegeten.
Titel: Re:sojalecithine
Bericht door: knoppie op maart 11, 2013, 09:35:39
Ik dacht dat lecithine van soja, pinda en mais kon, wat raar, anders zouden ze het toch alleen lecithine moeten noemen?
Titel: Re:sojalecithine
Bericht door: orionne op maart 11, 2013, 09:36:08
In het Glutenvrij Magazine stond dat sojalecithine van tarwe gemaakt kan zijn???? Ik heb daar nog nooit van gehoord en kan het op internet ook niet vinden (wel dat lecithine van tarwe afkomstig kan zijn).

 Weet iemand hoe het zit? :?


als er SOJA lecithine instaat is het van soja gemaakt en natuurlijk niet van tarwe, ik had het ook al gespot..
het wordt ook uit zonnebloempitten, koolzaad en mais gemaakt, en als je dit leestzou het theoretisch ook uit tarwe gemaakt kunnen worden :s

uit wikipedia:
Commercieel verkrijgbare lecithine wordt van oudsher vooral uit sojabonen verkregen. De laatste jaren echter wordt lecithine steeds vaker ook uit andere bronnen verkregen, bijvoorbeeld uit zonnebloempitten. De reden voor deze opkomst van zonnebloemlecithine is tweevoudig: in de eerste plaats vraagt de Europese markt/consument om lecithinen die hun oorsprong hebben uit niet-genetisch gemodificeerd materiaal. De beschikbaarheid daarvan neemt de laatste jaren af, wat een prijsstijging van deze non-GMO lecithine tot gevolg heeft. In de tweede plaats worden voedingsmiddelproducenten sinds november 2005 verplicht om op de verpakking aan te geven als hun product allergenen bevat. Sojalecithine wordt als allergeen gezien. Voor producenten is dit vaak reden om naar andere bronnen van lecithine over te gaan.


er is veel discussie op het net over chocolade en de kwaliteit...een voorbeeld:

http://fr-gaillotchocolate.blogspot.nl/p/bienvenus-dans-notreatelier-de-chocolat.html
(is te vertalen naar Engels, maar dan minder info ;)
Titel: Re:sojalecithine
Bericht door: tine op maart 11, 2013, 17:30:22
Ik heb de dietiste van de NCV een mailtje gestuurd, nu maar afwachten of ze kan vertellen hoe het precies zit, ik ben benieuwd.

(En nee, het is geen directe collega, zij werkt op kantoor bij het bureau van de NCV en ik niet.)
Titel: Re:sojalecithine
Bericht door: Annikka op maart 12, 2013, 08:23:30
Ik vermijd lecithine zoveel mogelijk omdat soja vaak besmet is met gluten.
Volgens mij is lecithine tegenwoordige vaak gemaakt van soja en vroeger meer van tarwe.
Titel: Re:sojalecithine
Bericht door: missmimmy op maart 24, 2013, 10:02:24
Is er hier al meer over bekend?
Titel: Re: sojalecithine
Bericht door: Gieneke op augustus 19, 2019, 13:17:45
Beetje een oud topic, maar Tine wat was het antwoord? Mijn oudste dochter heeft voor onze coeliaak kauwgom rollen gekocht waar dit inzit. 
Titel: Re: sojalecithine
Bericht door: tine op augustus 19, 2019, 18:05:41
Het is geen probleem bij coeliakie.  ;)
Titel: Re: sojalecithine
Bericht door: Gieneke op augustus 19, 2019, 23:08:21
Dankjewel  :x